Sakarya Fındık Fiyatları

Sakarya Fındık Fiyatları

Karadeniz bölgesinin İstanbul ayağı sayılan illerinden birisi olan Sakarya belkide fındık üretimin olmayacağı düşünülen illerinden birisidir ama bu ilimiz de fındık üretimi yapılmaktadır. Sakarya fındık fiyatları da diğer illere göre değişiklik göstermektedir. Bu ilimizde üretim haricinde işleme işleri de yapılır. İstanbul’a olan yakınlığı bu ilimiz için avantajdır. Ayrıca körfeze olan yakınlığı da bu ilimizi cazip kılar ve ulaşım son derece iyi durumdadır.

2014 verilerine göre Sakarya ilimizde üretilen fındık miktarı Ordu ilimizden fazladır. Sakarya ilinin iklimi diğer Karadeniz illerine göre biraz daha yumuşak sayılabilir ve düz bir arazi üzerine kuruludur bu ilimiz. Sakarya ilinin bir diğer bilinen adı ise Adapazarı olarak geçer. Resmi adı Sakarya olarak geçse de Adapazarı fındık fiyatları da bu ilimizin diğer denk ismidir.

Her kesim Sakarya fındık üretimini az olarak bilse de bu ilimizde üretilen fındık miktarı diğer illerden fazladır. Sadece 2014 yılında 92.000 Ton fındık üretimi ile Türkiye’de ilk sırada yer alan bir ilimizdir. Sakarya ilimiz Marmara ve Karadeniz bölgelerinin ikisinde iklimini yansıtırlar. Don olayı diğer Karadeniz illerimize göre daha az olur. Kışlar bol yağışlı geçer yazlar ise sıcak olur. Bu yüzden üretin bu ilimizde daha fazla olur.


findiknekadar

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Sakarya Fındık Fiyatları (1 Yorum)

Yorum Yaz

Toplist site ekle site ekle